Whatsapp
Tıkla Ara
Neden Opencart Sorusunun cevabı ve Opencart Farkları
17 Nov
0

Neden Opencart Sorusunun cevabı ve Opencart Farkları

Yazar : Opencart Oku : 4199

1. Yeni Başlayanların Gelişimi İçin Kolay Dosya Yönetimi

Opencart; Model Görünümü Denetleyicisi (MVC) modelini temel alan bir sistemdir. PHP ve MySQL’i biliyorsanız, uzantıları geliştirmek veya OpenCart’ı özelleştirmek kolaydır. Yeni bir uzantı oluşturmak için dört dosya oluşturun: Denetleyici, Model (veya mevcut bir Modeli kullanın), Görünüm ve bir dil dosyası.

2. Kolay Kullanımlı Kontrol Panel

Shopify ve PrestaShop gibi diğer platformlara benzer şekilde, OpenCart çok kolay bir yönetim panosuna sahiptir. Tüm menüleri çok basit ve kullanıcı dostu: Katalog, Satışlar, Uzantılar, Sistem.
OpenCart 2’yi seçerseniz, bir mobil ilk arayüzü ve yönetici panelinizi bir tablette veya akıllı telefonda kullanma olanağını da elde edersiniz.

3. Mağazasında Değişiklik Yapmak Daha Kolay

Kesinlikle PHP, MySQL ve HTML bilen birini CSS ile işe almanız gerekir. Bu, Magento, Bigcommerce ve PrestaShop gibi e-ticaret platformlarına benzer bir yığın ve Upwork’de PHP olan ve OpenCart özelleştirme konusunda size yardımcı olabilecek birçok geliştirici var. Büyük şirketlerin mağazalarında geliştirici olarak çalışanların maaşları daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

4. Belgerler,Forumlar Ve Yazılar Diğer Yazılımlardan Daha Fazladır.

E-ticaret için ünlü bir CMS olan OpenCart, araçları iyi tartıştı, Bugün itibariyle, forumda 126.046 konu ve 90.000’in üzerinde üye bulunan toplam 539.304 yayın bulunmaktadır. OpenCart sitenizde herhangi bir sorununuz varsa, her zaman resmi forumda bir düzeltme veya tavsiye için bizi arayabilirsiniz. Şansınız, aradığınız yardımı bulacak olmanız.

5. Çok Fazla Uzantı Ve Eklenti Barındırıyor

Forumları kontrol edip mevcut OpenCart modüllerini saklayana kadar kendi modülünü geliştirecek bir sebep yok. Değişiklikler, yeni özellikler, ayrıştırıcılar, pazarlama araçlarını kolayca bulacaksınız. Bazıları ücretsiz olsa da fiyatlar modül başına 10 $ ‘dan başlıyor. Resmi OpenCart web sitesi 1.2325 uzantı, modül ve şablon satmaktadır.

6. VQMOD Ve OCMOD Barındırılıyor

CMS’nin çekirdeğinde değişiklik yapmak kötü bir fikir ancak bazen özel bir kodlama projesinde kaçınılmaz. Zorluğunun nedeni, çekirdeğin düzenlenmesinin güncelleştirilememesine neden olabileceği veya güncellemenin bazı önemli değişikliklerin silinmesine neden olacağıdır. Ve siz güncellemeyi yapamıyorsunuz!

Neden? Peki OpenCart’ta  çekirdeği güncelleyebiliyormuyuz?

Çünkü, çekirdeğin güncellenmesi ile kolaylıkla düzeltilebilen bir çok CMS’de hatalar veya arka kapılar var. Bunu kolaylaştırmak için OpenCart, Google tarafından oluşturulan bir vQmod sürümünü kendin de barındırdı. Herhangi bir değişiklik yapmadan CMS’nin çekirdeğindeki dosyaları düzenlemenize yardımcı olabilir! Özel dosyalar, çekirdekte (veya uzantılar veya dil dosyaları gibi başka dosyalar) yapılan değişiklikler için talimatlar saklar. Orijinal dosyalar değiştirilmez; Bunun yerine, vQmod bunların sanal bir kopyasını oluşturur ve vQmod yönergeleri PHP dosyası tarafından üzerine yazılır.

7. Hazır Şablonlar Bulunmaktadır

Mağazanız için bireysel tasarımlar geliştirmek için büyük bir bütçeniz veya zamanınız yoksa hazır şablonları kullanabilirsiniz. Google'a sadece opencart türkiye yazmanız yeterlidir.

8. Sitenize Daha Fazla Dil Eklemek Daha Kolay Ve Hızlı

OpenCart’ı dünyadaki herhangi bir dile çevirebilirsiniz – sağdan sola (RTL) veya soldan sağa (LTR), hiyeroglif yapabilirsiniz. Kendisinde barındırdığı, UTF-8 sayesinde dil-nötr bir CMS. “Katalog” altındaki yönetici paneli klasöründe, çevirileri depolayan “dil” klasörleri bulunur. Çeviri dosyaları metin değişken değerlerine sahip .php dosyalarıdır.
Sitenizde sınırsız şekilde dil ekleyebilirsiniz.

9. Fazla Bölümlü Mağaza

OpenCart’ın çoklu mağaza modu çok yararlıdır. Farklı çevrim içi mağazalardan farklı olsa bile yönetmeyi kolaylaştırır:

1. Yazılım
2. Web Tasarım
3. Hosting

10. Seo Yardımcısıdır

Sıfırdan bir SEO URL oluşturun ve sonra (“.html” veya “/” gibi), <Başlık>, <H1>, meta açıklaması, iyi PageSpeed ​​ve YSlow puanları, robots.txt ve bir XML site haritası üretiyor. Yönetici panelinin içinde bir Google Analytics gösterge tablosu uzantısı bulunur ve sitenizin alışveriş yapan kullanıcılara görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olacak daha fazla bilgi içerir.
Off-page SEO için bir SEO uzmanıyla çalışmak isteyebilirsiniz, ancak bu yazılımı kullanırken sayfa SEO ile hiç uğraşmazsınız.

Yorumlar
Yorum Yaz