Whatsapp
Tıkla Ara
Ürün Açıklamalarının Satışa Etkisi
15 Nov
0

Ürün Açıklamalarının Satışa Etkisi

Yazar : Opencart opencart Oku : 2205

Ürünün satın alma işlemi gerçekleşmeden önce yaşanan süreçte ürünle tanıştığı ilk yer ürün açıklaması olmaktadır. Açıklama sipariş oranının %40 ’ını oluşturuyor da diyebiliriz. Yarışa 40 adım önde başlamak tabi ki sizi daha fazla memnun edecektir.


Bir mağazada nasıl ki satış danışmanları ürünün pazarlanmasında tüketiciye yardımcı oluyorsa sitneizde de satış danışmanınız olarak İçerik tüm sorumluluğu üstlenecektir. O zaman ürün açıklamlarınızı yeniden birlikte optimize etmeye ne dersiniz?

1. Ziyaretçinin soracağı soruları önceden belirlemek

Kendinizi alışveriş sitelerinde bir müşteri rolüne koyarak o ürün hakkında sormak isteyeceğiniz soruları düşündünüz mü? Düşünmediyseniz de sorun değil. Bu soruların bir listesini yaparak ürün açıklamasında yer vermeniz ziyaretçinin zaman kaybı yaşamasını engelleyecektir. 

2. Ürün Aya çıksa da anlatamadıktan sonra ne çare?

Tüketicinin ürün satın alma işlemi bazen bir ihtiyaca bazen de bir soruna çözüm üretmesi için gerçekleşmektedir. Ürün açıklamasında ürünün hangi sorunlara çözüm ürettiğini, hangi ihtiyaçları karşıladığını çekinmeden yer vermelisiniz. Ziyaretçi ile ürün arasında bağlantı oluşturabilecek noktalara değinmeniz tüketiciyi satın alma etkileşimine doğru yöneltmenizi sağlar.

3. Videolar dijital dünyayı ortadan kaldırır

Ürünler için mutlaka videolara yer vermeniz gerekmektedir. Tüketiciler için internette ürünle ilgili yer alan birkaç görsel seçeneği hiçbir zaman tatmin edici olmayacaktır. Bu nedenle ziyaretçinin ürünü keşfedeceği tanıtıcı videolar satın almayı kolaylaştıracaktır.